KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899260
nr 1389 9260
Johan Lundgren
(1920-1989), Sverige
Oljemålning, Johan Lundgren (1920-1989), Sverige, tillskriven. Motiv med fiskebod vid sjö. Signerad. Olja på duk, 34x47 cm, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Kondition: skadad ram
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:52:48
2/4 14:47:44
700 kr
5/4 20:32:13